8 Червня, 2023, 16:56

Понад 100 організацій громадянського суспільства оприлюднили «Заклик України до миру та поінформованої солідарності» 

Широке коло українських громадських та експертних організацій об’єдналися і спільно виступили категорично проти підміни понять, де факт російської агресії замовчується.

 У зв’язку з черговим сплеском спроб посадити Україну за стіл перемовин з агресором, понад 100 організацій громадянського суспільства оприлюднили «Заклик України до миру та поінформованої солідарності», де наголошують на тому, що припинення постачання зброї у нинішніх умовах не призведе не до сталого миру, а до прийняття окупації.

Про це зокрема йшлося під час панельної дискусії в  Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

Як зазначила кандидатка психологічних наук, представниця Центру дослідження медіації і діалогу Ірина Ейгельсон, документ містить 10 пунктів про те, що вбачається важливим в розумінні розбудови миру в країні та в контексті збройної агресії російської федерації.

Поміж важливих аспектів, викладених у заклику, вона зауважила, що в документі йдеться зокрема про те, що українці, держава, нація обирають жити в світі, де цінується людське життя, права людей, демократія, міжнародне право свобода слова. І що саме в такому вигляді сьогодні вбачається  український мир.

«Ми говоримо про те, що насправді дуже цінуємо різну підтримку контактів і гуманітарних перемовин щодо повернення полонених, щодо повернення депортованих дітей, щодо виведення збройних формувань  рф. Тобто ми не кажемо, що ми проти будь-яких переговорів. Вони є, вони в такому сенсі відбуваються, і ми дуже цінуємо всю підтримку  в цьому плані, але ми, радше, хотіли б поінформованої солідарності, де ми разом можемо переосмислити традиційні підходи  до розбудови миру. І з залученням саме українських експертів розбудувати нові», – зауважила Ірина Енгельсон, цитуючи один з пунктів заклику.

Ознайомитися з повним текстом заклику можна за посиланням: https://www.ukrainepeaceappeal2023.info/_files/ugd/594c0d_69f5f939c8f94251bdaea8631411a757.pdf

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini