24 Листопада, 2023, 17:42

Понад 10 тисяч жінок та дівчат звернулися за психологічною та соціально-правовою допомогою до спеціалістів платформи SafeWomanHUB 

Серед жінок та дівчат, які звернулися за допомогою, 718 – постраждалі від гендерного насильства, 96 – від насильства, пов’язаного з війною.

Про це під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила виконавча директорка Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я», директорка Представництва HealthRight International в Україні Галина Скіпальська.

«З квітня 2022 року до сьогоднішнього дня це більш як 10100 звернень жінок та дівчат з території України, з тимчасово окупованих територій, а також тих, які подорожували до Європи, повертаються з Європи, які звертаються по допомогу. Це 718 клієнток, які постраждали від гендерно зумовленого насильства і 96 жінок, дівчат, які постраждали від насильства, пов’язаного з війною. Ці 96 жінок і дівчат – це саме надскладні випадки, це та цифра жінок, які не входять у статистику прокуратури, тому що процес їхнього прийняття травми, робота психологів лише триває з ними», – зазначила Галина Скіпальска.

Варто зазначити, що SafeWomanHUB – це онлайн-платформа для надання невідкладної психологічної та соціально-правової допомоги, одна з ініціатив, яку «Українська фундація громадського здоров’я» за допомоги Фонду ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги розпочали в квітні 2022 року.

На сьогодні на онлайн-платформі працює 8 психологинь, 3 соціальні працівниці, юрист. Є команда до 30 волонтерів – кваліфікованих психологинь, які надають допомогу на волонтерських засадах.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini