Артем Іллюхін, полковник, командир 4 бригади оперативного призначення Національної гвардії України «Рубіж», Медіацентр Україна-Укрінформ
Артем Іллюхін, полковник, командир 4 бригади оперативного призначення Національної гвардії України «Рубіж», Медіацентр Україна-Укрінформ
10 Лютого, 2023, 14:01

Понад 10 тисяч заяв вже подано на вступ до штурмових бригад «Гвардія наступу»: шукаємо громадян, мотивованих звільняти території — полковник Іллюхін

Минулого тижня Міністерство внутрішніх справ анонсувало створення штурмових бригад «Гвардія наступу». Ці формування планують брати участь у звільненні Луганська, Донецька і Криму. Детальніше про це розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ полковник, командир 4 бригади оперативного призначення Національної гвардії України «Рубіж» Артем Іллюхін.

«Є низка бригад Національної гвардії — це бригади оперативного призначення, які формуються по принципу штурмових бригад Національної гвардії. Перед бригадами ставляться завдання такі, які були на початку повномасштабної агресії та влітку — ударно-штурмові завдання, наступальні завдання. Відповідно з концепцією розвитку цих підрозділів розширений штат бригад. Штат має більшу складову для отримання західної зброї та техніки. Ми зараз шукаємо налаштованих, мотивованих, патріотичних громадян, які мають бажання звільняти території», — повідомив полковник.

Як зазначив Іллюхін, підготовка включає як індивідуальну, яка буде тривати до двох тижнів, так і підготовку в складі відділення, яка закінчується бойовими стрільбами відділень. 

«Далі переходим до іншої фази, це вже підготовка в складі підрозділу взводу. Даний етап закінчується тактичними навчаннями з бойовою стрільбою. Потім переходимо до злагодження підрозділів у складі роти, після того злагодження підрозділів у складі батальйону. Паралельно з одиночною підготовкою на перших двох тижнів починається підготовка сформованого штабу батальйону за системою прийняття рішення країн-партнерів НАТО», — розповів Іллюхін.

За словами полковника, типовий боєць бригади — це громадянин України, який бажає захищати державу, мотивований звільняти території, захоплені противником. 

«У середньому це громадяни 30-35 років, є люди молодшого і старшого віку. Але людей у віці 40-45+ ви відбираємо з аналізом, якщо це фахівець безпосередньої окремої справи, який вже пройшов службу і підготовку раніше. Завдання — активні наступальні дії, постійно міняються позиції, місця, військовий має розуміти, що він має переносити деякі обтяження військової служби», — зазначив Іллюхін.

Полковник додав, що на даний момент більше 10 тисяч подали заявки по різним каналам зв’язку — це офіційний сайт Національної гвардії, гаряча лінія, ЦНАПи, а також через воєнкомати.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini