СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут, Мжнародна конференція «Вперед і вгору: реформування України під час війни»
СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут, Мжнародна конференція «Вперед і вгору: реформування України під час війни»
19 Травня, 2023, 19:23

Понад 1 млрд гривень отримали громади з початку повномасштабної війни від державних е-аукціонів

Починаючи з кінця лютого 2022 року і до цього часу у результаті успішних е-аукціонів із приватизації і надання в оренду об’єктів нерухомості та земельних ділянок до бюджетів різних рівнів надійшло понад 3,3 млрд грн. Громади заробили третину від цієї суми.

Про це повідомив СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут під час міжнародної конференції «Вперед і вгору: реформування України під час війни» 19 травня. Він зазначив, що під час війни електронні аукціони у державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі стали ефективним джерелом поповнення місцевих бюджетів.

Як приклад успішного аукціону з малої приватизації, що запущена за оновленими правилами у серпні 2022 року, Сергій Бут навів продаж дитячого оздоровчого комплексу «Придніпровський» поблизу Черкас. І хоча його продала держава, подальші інвестиції у розвиток обʼєкта працюватимуть вже на місцеву громаду.

«Туристична база на 6,5 тис метрів квадратних довгий час стояла закинутою. І от держава вирішує віддати цей комплекс у приватні руки. Що ми бачимо? В об’єкта є перспективи, і бізнес бачить в ньому потенціал: на торги прийшло 4 учасники і завдяки конкуренції ціна об’єкта зросла майже в 4 рази (з 2,6 млн до 10 млн). Переможець — благодійний фонд із чеським корінням — планує побудувати там реабілітаційний центр. Комплекс отримає нове життя, до громади зайдуть іноземні інвестиції, з’являться нові робочі місця», — розповів СЕО Прозорро.Продажі.

Загалом, за словами Сергія Бута, за 1,5 року повномасштабної війни громади виставили на приватизацію понад 500 об’єктів по всій країні. Приватизація цих об’єктів принесла громадам майже 300 млн грн.

Міжнародна конференція «Вперед і вгору: реформування України під час війни» відбувається 19 травня у Києві. Організувала конференцію аналітична платформа «Вокс Україна» за підтримки The National Endowment for Democracy (NED).
Головний медіапартнер — Медіацентр Україна.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini