20 Серпня, 2024, 13:42

«Помічай зміни»: як сьогодні в  Україні підвищують обізнаність громадян щодо мінної безпеки 

Окрім низки заходів різного формату щодо мінної безпеки, в червні в Україні стартувала інформаційна кампанія про мінну безпеку в Україні «Помічай зміни».  Вона спрямована на підвищення обізнаності українців щодо мін й інших вибухонебезпечних предметів та на зменшенню кількості нещасних випадків, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами. Згідно з проміжними результатами, кампанія охопила понад 25 мільйонів людей.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

«Кампанія містить в собі чотири відеоролики. Основна теза кампанії: «Стій. Не чіпай. Відійди тим же шляхом, що й прийшов. Зателефонуй 101!». Все просто для того, щоб людям донести інформацію. Ми говоримо про те, що люди можуть знайти вибухонебезпечні предмети в місцях, які вони відвідують щодня, – це ліс, це може бути узбіччя дороги, поля тощо. Ми акцентуємо на тому, як треба поводитися, коли люди бачать підозрілі предмети і нагадуємо про основні правила безпеки», – зазначив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

Окрім соціальної реклами, розміщення інформації щодо мінної безпеки на бордах та сітілайтах, до підтримки кампанії долучився і соціально відповідальний бізнес, який також розміщує відповідні інформаційні матеріали  на своїх платформах. 

В рамках кампанії для українців вже доступний освітній серіал «Протимінна безпека» на платформі Дія.Освіта, який дає розуміння, як виявляти загрози та розпізнавати вибухонебезпечні предмети. Коментує серії та надає поради один із фахівців протимінної дільності ДСНС Іван Шепелєв.

Як зазначила Руслана Коренчук, менеджерка спільних проєктів Фонду Східна Європа та Міністерства цифрової трансформації, керівниця проєкту Дія.Освіта, згодом на платформі будуть доступні й симулятори щодо мінної безпеки.

«Це 9 серій, і це наративна подача інформації. Однак після нього можна буде також пройти тест і отримати сертифікат про те, що ти його переглянув, успішно пройшов і розумієш ці принципи. Дійсно, змінити ці принципи в нас у голові, це непроста задача, бо дійсно, ми – дослідники і ми хочемо дізнатися більше. І якраз форматом освітніх серіалів, і форматом освітніх симуляторів ми можемо змінити цей патерн поведінки і показати на дзеркальному прикладі, що не варто робити, і що треба просто зупинитися, відійти і набрати 101», – додала Руслана Коренчук.

Серіал щодо мінної безпеки доступний за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/mine-safety  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini