3 Червня, 2022, 12:57

Поліція розпочала 16 кримінальних проваджень за фактами зґвалтувань, які вчиняли росіяни  – Катерина Павліченко 

На звільнених з-під окупації територіях та в місцях ведення активних бойових дій правоохоронці, представники громадських організацій та засобів масової інформації фіксують чисельні випадки сексуального насильства, вчинені військовослужбовцями рф. Поліція документує та перевіряє кожен такий факт. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко. 

«Наразі ми маємо десятки розпочатих кримінальних проваджень за фактами сексуального насильства, вчиненого військовослужбовцями рф проти мирного населення. Тільки до поліції надійшло близько півсотні звернень про сексуальні злочини окупантів на Донеччині, Запоріжжі, Київщині, Луганщині, Харківщині, Херсонщині та Чернігівщині. Відомості про 16 з цих фактів слідчими НПУ внесені в ЄРДР, інформація про інші потребує перевірки, перш ніж ми розпочнемо кримінальне провадження», – сказала вона.

Наразі поліція має підтверджену інформацію про зґвалтування неповнолітніх дівчат, одна з них на момент злочину перебувала у стані вагітності. Також є підтверджені випадки зґвалтування жінок старшого віку. Відомості про ці факти внесені до ЄРДР, триває розслідування.

Катерина Павліченко повідомила, що вже є перші результати розслідування сексуальних злочинів. Зокрема у 3 провадженнях особам повідомлено про підозру. 

Заступниця міністра внутрішніх справ України наголосила, що тончої інформації про такі злочини немає. Причин цьому декілька – небажання постраждалих розповідати та недостатня кількість доказів, а інколи і їх відсутність, адже російські окупанти «прибирали сліди», спалюючи тіла закатованих мирних мешканців.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini