Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віктор Коморін, директор Українського національного центру екології моря
14 Червня, 2023, 12:43

Показники морського забруднення стануть частиною кримінальної справи про екоцид – Український національний центр екології моря

Інформацію щодо шкоди довкіллю після підриву дамби на Каховській ГЕС вчені почали збирати одразу після вибуху. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Віктор Коморін, директор Українського національного центру екології моря.

“Всі матеріали, які ми збираємо, будуть передані та вже передаються прокуратурі, яка відкрила справу щодо екоциду”,  – зазначив вчений.

Як розповів Коморін, зараз одне з головних завдань вчених  — вийти у відкрите море і зібрати додаткові аналізи води. Поки що йдуть перемовини з військовою владою.

“Ці показники ми можемо отримати зараз, але у водних масах біля узбережжя. А більша частина забруднених водних мас знаходиться далі від узбережжя. І нам потрібно зібрати показники кисню, рівень забруднення морського середовища, зробити аналіз зміни біорізноманіття – фіто та біопланктону, наскільки вони були уражені забрудненими водами” – зазначив Коморін.

Вчений додав, що зібрані дані допоможуть спрогнозувати зміни у середньостроковій та довгостроковій перспективі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini