2 Травня, 2022, 15:33

Показники мобілізації виконані на 100%, рішення про її продовження буде залежати лише від оперативної обстановки – ЗСУ

Мобілізація в Україні триватиме до 24 травня, наразі вона проводиться з меншими темпами,  бо на початку лютого було повністю укомплектовано сили оборони. Подальше її продовження буде залежати лише від оперативної ситуації. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав Роман Горбач, начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України. 

«Понад два місяця проводиться загальна мобілізація на території нашої держави, всі показники виконані на 100%. Наразі призов до війська проводиться з меншими темпами, бо на початку лютого було повністю укомплектовано сили оборони. Зараз проходить лише доукомплектування. Мобілізація була оголошена на три місяці, і її продовження буде залежати лише від оперативної обстановки на бойових порядках. Це стосується як офіцерів, так і солдат», – сказав він. 

Роман Горбач пояснив, що термін «мобілізація»  – не передбачає добровільний порядок прибуття на службу. Твердження громадян, що вони отримали «примусово» повістки не коректне. Оскільки, процедура повідомлення про те, що особа має з’явитися в центр комплектування, може бути вручена в будь-якому місці.  

«Якщо військовозобов’язаний отримав повістку і незаконним способом виїхав за кордон, це означає, що він ухиляється від свого обов’язку і це кримінальна відповідальність. Тобто, такі особи будуть відповідати перед законом», – наголосив він. 

Водночас Роман Горбач наголосив, що мобілізовані – це високо мотивовані люди, навіть якщо порівнювати з 2014 року: «Так, є особи, які ухиляються від цього обов’язку. Але більшість мобілізованих усвідомлюють свою відповідальність перед державою і всю небезпеку, яка над нею нависла».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini