Олександр Старух, начальник Запорізької обласної військової адміністрації у Медіацентрі Україна, 9 липня
9 Серпня, 2022, 12:37

Погрози підірвати Запорізьку АЕС — це ядерний шантаж, адже радіоактивну хмару може понести і на Крим, і на Ростов, і на Москву — начальник Запорізької ОВА Старух

росіяни лише шантажують цілеспрямованим знищенням Запорізької атомної електростанції, адже наслідки такого вчинку неможливо передбачити. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

«Я думаю, це шантаж, типовий ядерний шантаж, тому що вітром ніхто не керує, куди він повіє, туди й понесе радіоактивну хмару. І в Крим, і в Ростов, і в Москву може понести», — заявив Олександр Старух.

Також, за словами начальника ОВА, блоки Запорізької АЕС надійно захищені. Водночас, Україна не може гарантувати безпеки станції, адже там перебувають окупанти, і невідомо, яке саме озброєння вони завезли на об’єкт. 

«Там ще є сховище відпрацьованого ядерного палива, у нього не такі потужні захисні системи, як на самих блоках атомної станції, тому небезпека існує», — розповів начальник Запорізької обласної військової адміністрації.

Зараз, за його інформацією, радіаційний фон на станції та довкола неї у межах норми: 12-15 мікрорентген на годину. 

Нагадаємо, за даними НАЕК “Енергоатом”, росія відкрито шантажує увесь світ, заявляючи про мінування Запорізької АЕС та готовність її підірвати.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini