31 Серпня, 2023, 18:08

По всіх поранених під час теракту в Оленівці потрібно створити єдиний кейс – родини захисників

11 важкопоранених захисників, які постраждали в теракті в Оленівці повернули додому у вересні минулого року. На сьогодні, згідно зі списком рф, відомо про ще 59 важкопоранених, які потрапили до лікарні після теракту. Такі дані озвучила дружина пораненого бійця полку «Азов» Анастасія Гондюл під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

У ході обговорення, рідні українських оборонців наголосили, що роблять все можливе, аби повернути своїх близьких. Однак стверджують, що сьогодні немає окремого кейсу щодо важко поранених військовополонених під час теракту в Оленівці. 

Зокрема дружина пораненого бійця полку Азов Марія Алєксєєвич зауважила: «Зараз теракт в Україні розслідується за 438 Статтею Кримінального кодексу України, тобто порушення законів та звичаїв війни. Однак слідчі займаються тільки справами загиблих під час теракту, а справи поранених знаходяться по всій Україні. Багато рідних поранених  не знають, в якому місці знаходиться справа, хто слідчий, немає контактів слідчих». 

Вона зазначила, що понад півроку рідні захисників, які об’єдналися в  громадську організацію «Спільнота родин Оленівки» намагаються об’єднати справи як поранених, так і загиблих, в одну велику справу по теракту, щоб його розслідували комплексно.

«І, щоб ми могли показати результат так само і міжнародній спільноті, наприклад, в той же Міжнародний кримінальний суд, в Суд ООН, Комітет з прав людини ООН. Тобто ми всі факти цього російського злочину маємо передавати за кордон для подальшого міжнародного розслідування», – пояснила Марія Алєксєєвич.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini