По одній повітряній цілі росії зазвичай випускаються дві українські зенітні ракети – Юрій Ігнат
По одній російській повітряній цілі, як правило, випускаються дві зенітні ракети українських сил. Про те, чому приймаються саме такі рішення, під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
“Зазвичай по повітряній цілі випускаються дві зенітні ракети – для того, щоб було більше шансів її знищити. Ракети, які противник запускає по Україні, – це новітні ракети Х-101, які випускалися рік-два тому. Летить російська ракета 2019 року випуску – і по ній летить ракета 1970 року випуску, тобто зенітна ракета С-300 чи БУК-М-1. Тому, як правило, має запускатися дві ракети. Рішення щодо того, скільки запускати, приймає керівництво на місцях”, – пояснив Юрій Ігнат.
Речник командування Повітряних сил також прокоментував інцидент, який стався у Польщі 16 листопада – нагадаємо, у селі Пшеводів впало дві ракети, загинуло двоє польських громадян.
“Те, що відбулося, – наслідки російської агресії, це не заперечує ніхто у світі. Україна зацікавлена в об’єктивному розслідуванні. Сталася масивна атака, Україна себе захищає: зі 100 російських ракет 15 було збито у Повітряному командуванні “Захід”, проти них застосовувалося близько 30 зенітних ракет. Це великий протиповітряний бій дуже близько до кордонів з територією Польської Республіки. Наслідки цього бою – це все наслідки російської атаки”, – заявив Ігнат.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini