13 Квітня, 2022, 16:14

По Харкову, Дергачам та П’ятихаткам російська армія за минулу добу здійснила понад 60 ударів з артилерії та РСЗВ

Ворог за минулу добу здійснив понад 60 ударів артилерією та реактивними системами залпового вогню (РСЗВ) по об’єктам інфраструктури та житловим масивам Харкова, Дергачів та П’ятихаток.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

«Ворог продовжує часткове блокування Харкова, наносить вогневе ураження. За минулу добу агресор здійснив понад 60 ударів артилерією та реактивними системами залпового вогню по об’єктам інфраструктури та житловим масивам Харкова, Дергачів та населеному пункту П’ятихатки», – сказав Мотузяник.

За даними Міністерства оборони України, на територіях Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито шість атак. Наші повітряні сили збили ворожий літак Су-25.

Метою дій противника на сході України залишається встановлення повного контролю над територіями Луганської та Донецької областей та забезпеченні стійкості так званого сухопутного коридору з окупованим Кримом. На Південнобузькому напрямку основні зусилля окупантів спрямовані на повернення раніше втрачених позицій та встановленні повного контролю над територією Херсонської області.

На сході України ворог продовжує готуватись до наступу. Виведені з північних областей України сили російської армії перекидають в район населеного пункту Матвіїв Курган (Ростовська область РФ).Триває також перекидання ворожих військових та техніки на територію України.

Основні зусилля противника спрямовані на взятті під контроль населених пунктів Рубіжне, Попасна, Нижнє, Новобахмутівка (Луганська область) встановлення повного контролю над містом Маріуполь.

«Окупанти посилюють підрозділи ракетних військ та артилерії оперативно-тактичними ракетними комплексами. Ворог посилює повітряну розвідку, збільшує кількість БПЛА. Підрозділи противника здійснюють перегрупування та намагаються закріпитись на Ізюмському напрямку, для цього створюють запаси паливно-мастильних матеріалів, матеріально-технічного забезпечення і поповнюють боєкомплект», – додав Мотузяник.

Загроза нанесення ракетних та авіаційних ударів з території Республіки Білорусь зберігається.