Костянтин Кошеленко, заступник міністра соціальної політики, Медіацентр Україна-Укрінформ, 9 серпня
9 Серпня, 2022, 13:52

Платформа «Єдопомога – волонтери»: допомогти українцям можна в аптеці, магазині або на заправці

Вже понад 4 тисяч сімей отримали допомогу завдяки роботі платформі «Єдопомога волонтери», з них понад 3 тисячі отримали підтримку онлайн.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Костянтин Кошеленко, заступник міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

«Щодня українці на платформі «Єдопомога волонтерська» залишають заявки на свої потреби. І кожен охочий може задовольнити ці потреби. Як правило, волонтери, відфільтрувавши запити за регіоном, надають допомогу із рук в руки. Однак, на цій платформі також є опція допомогти на відстані. Наразі люди з 32 країн надають допомогу онлайн», – сказав він.

Щоб допомогти онлайн – необхідно лише зробити декілька кліків, оплатити потребу українця, який на свій телефон отримає смс з кодом передоплати. Вже з ним громадянин звертається до магазину або аптеки – партнера платформи і там, на касі, користується цим сертифікатом та забирає необхідний товар.

«З першого липня у нас діє співпраця з мережею Фозі груп та системою оплати Мастер карт. Сплачуючи карткою, кожен благодійник передає тому, хто цьому потребує 50, 70 або 100 гривень допомоги, окрім товару. З початку липня вже понад 900 людей отримали таку збільшену допомогу та підтримку», – пояснив Костянтин Кошеленко.

Стандартний розмір сертифіката – 200, 500 та тисяча гривень.

Наразі на платформі з’явилась додаткова функція – підтримка українців паливом. До підтримки роботи «Єдопомога» приєдналась мережа заправок «Вог».

«Будь-то, з будь-якої країни може допомогти українцям, які потребують палива для евакуації, пересування з зони бойових дій або доїхати до лікарні», – сказав заступник міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку.

Вся допомога є абсолютно прозорою, бо волонтер, який оплатив потреби громадян, отримує фіскальний чек на свій телефон.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini