20 Травня, 2022, 13:32

Платформа єДопомога: понад 50 тисяч українців зареєструвалися для отримання допомоги

Платформа єДопомога розроблена Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції з метою забезпечення нагальних потреб громадян, які постраждали від російської агресії.

На платформі ви можете дізнатися, як отримати гроші від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками тощо.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Костянтин Кошеленко,  заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. 

«єДопомога, це платформа, на якій українці під час війни можуть дізнатися всі деталі про допомогу. 

Перша опція платформи – державна допомога: як стати на облік внутрішньо переміщеній особі, як отримати виплати, як повідомити про пошкоджене майно, тощо. 

Також планується розгорнута інформація про міжнародну допомогу та як нашим громадянам її отримати», – сказав він. 

Костянтин Кошеленко  пояснив, що наступна опція – волонтерська допомога, яку можна надавати та яку можна отримати. Люди, які опинилися у скруті, можуть оформити заявку, що саме вони потребують. А з іншого боку – волонтер, який також реєструється, знаходить опції, по яким він може допомагати. 

Адреса платформи проста – https://edopomoga.gov.ua/.

«З перших днів війни триває ця допомога. Вже з часом вона трансформувалась у повноцінний сайт. Навіть з найвіддаленішого куточку світу можна допомогти українцям – іноземець може оплатити картку на соціальну допомогу тим, хто цього потребує. Тим більше, що наразі сайт функціонує не однією мовою. Тобто, іноземці не матимуть проблем з мовним бар’єром. Все, що потрібно зробити кінцевому споживачу – активувати код оплаченої послуги і в супермаркеті отримати свій продуктовий набір», – наголосив заступник міністра.

За його словами, наразі до кампанії з допомоги українцям вже долучилися понад 500 учасників  –  це благодійні фонди – українські та міжнародні, приватні особи та компанії.  

На сайт єДопомога вже звернулося понад 50 тисяч українців, з яких півтори тисячі вже отримали допомогу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini