Платформа єДопомога: понад 50 тисяч українців зареєструвалися для отримання допомоги
Платформа єДопомога розроблена Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції з метою забезпечення нагальних потреб громадян, які постраждали від російської агресії.
На платформі ви можете дізнатися, як отримати гроші від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками тощо.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
«єДопомога, це платформа, на якій українці під час війни можуть дізнатися всі деталі про допомогу.
Перша опція платформи – державна допомога: як стати на облік внутрішньо переміщеній особі, як отримати виплати, як повідомити про пошкоджене майно, тощо.
Також планується розгорнута інформація про міжнародну допомогу та як нашим громадянам її отримати», – сказав він.
Костянтин Кошеленко пояснив, що наступна опція – волонтерська допомога, яку можна надавати та яку можна отримати. Люди, які опинилися у скруті, можуть оформити заявку, що саме вони потребують. А з іншого боку – волонтер, який також реєструється, знаходить опції, по яким він може допомагати.
Адреса платформи проста – https://edopomoga.gov.ua/.
«З перших днів війни триває ця допомога. Вже з часом вона трансформувалась у повноцінний сайт. Навіть з найвіддаленішого куточку світу можна допомогти українцям – іноземець може оплатити картку на соціальну допомогу тим, хто цього потребує. Тим більше, що наразі сайт функціонує не однією мовою. Тобто, іноземці не матимуть проблем з мовним бар’єром. Все, що потрібно зробити кінцевому споживачу – активувати код оплаченої послуги і в супермаркеті отримати свій продуктовий набір», – наголосив заступник міністра.
За його словами, наразі до кампанії з допомоги українцям вже долучилися понад 500 учасників – це благодійні фонди – українські та міжнародні, приватні особи та компанії.
На сайт єДопомога вже звернулося понад 50 тисяч українців, з яких півтори тисячі вже отримали допомогу.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini