1 Квітня, 2022, 13:53

Платформа Prozorro+ покликана перезапустити економіку України – Василь Задворний

Звести замовників та постачальників, налагодити логістику та перезапустити економіку – такими є завдання нового проєкту  Prozorro+, яка почала діяти в Україні. Про це на брифінгу у Медіацентрі «Україна» розповів директор держпідприємства «Прозорро» Василь Задворний. За його оцінками, приблизно 15-20 відсотків компаній, що працювали з державним сектором, тимчасово або не працюють,  або мають певні труднощі. Нова платформа допомагає замовникам знаходити нових постачальників, яким, переважно, потрібні доволі типові товари: харчування, меблі, спальники, каремати, вода та пальне. 

«Prozorro, яким ми його знали – померло. Але це не означає, що померла сама система закупівель. Це означає, що ми стаємо іншими, як стає іншою і вся країна. Найближчі місяці і навіть роки довгі процедури, за умов воєнного стану, не є вибором України. Нам потрібно буде відбудовувати державу, причому робити це швидко. З іншого боку, все треба буде робити з достатніми запобіжниками, щоб унеможливити корупцію», — заявив Василь Задворний. 

За його словами, Prozorro+ вже пропонує так звані реєстри кваліфікованих постачальників.  Для цього відібрали надійні компанії, з якими держава може працювати. У цей перелік можна як потрапити, так і вибути з нього у разі порушень. «Ми можемо запропонувати механізм прозорості витрачання великих коштів, зокрема, донорських коштів», – запевнює В. Задворний. 

З 1 квітня 2016 року система система стала обов’язковою для центральних органів влади та монополістів, а з 1 серпня 2016 року — для решти публічних замовників. ДП «Прозорро» разом з електронною системою Prozorro на 100% належать державі Україна та підпорядковуються Кабміну.

Prozorro — це електронна платформа, яка об’єднує понад 35 тисяч державних та комунальних органів влади та підприємств (замовники товарів, робіт та послуг) та близько 250 тисяч комерційних компаній (постачальники).

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm