4 Квітня, 2022, 14:05

Півтисячі піротехніків вже готові розміновувати звільнену Бучу та інші населені пункти  — ДСНС

Близько 500 фахівців Державної служби надзвичайних ситуацій вже можуть приступити до знешкодження боєприпасів, які залишилися у звільнених від росіян  регіонах. Про це заявив Директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук під час брифінгу у Медіацентрі «Україна». За його словами, фахівців для роботи вистачає, кваліфіковані піротехніки є у кожній області. Крім того, Міністерство внутрішніх справ уже звернулося за допомогою і до міжнародних партнерів. 

«Ми тісно співпрацюємо з Женевським центром розмінування. Стали надійними партнерами для інших міжнародних організацій. І зараз, коли є нагальна потреба в обладнанні, в специфічних піротехнічних автомобілях, ми працюємо щодо отримання такої допомоги»,  — заявив Володимир Демчук.

Щоправда, за його словами, активне залучення міжнародних партнерів до розмінування буде можливим лише після припинення активних бойових дій, щоб Україні могла гарантувати безпеку іноземців. Також у ДСНС кажуть, до кінця війни неможливо оцінити, з якою кількістю вибухонебезпечних предметів доведеться мати справу. Демчук додає: міжнародний досвід свідчить, що процес розмінування територій може розтягнутися на десятиліття.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm