Наталя Гуменюк, начальник об'єднаного координаційного пресцентра сил оборони півдня України, Медіацентр Україна-Укрінформ, 25 липня
25 Липня, 2022, 14:56

Південь потребує потужної протиповітряної оборони, росія не припиняє погрожувати ракетними ударами  – Сили оборони півдня

В Одеський морський торговий порт було влучання російської ракети і це красномовна ілюстрація того, що ніяких гарантій від країни-терористки не варто чекати. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Наталя Гуменюк, начальник об’єднаного координаційного пресцентра сил оборони півдня України. 

«Корабельно-катерний склад росії маневрує вздовж узбережжя Криму в напрямку Анапи. Окупанти тримають свої кораблі у безпечній зоні, щоб не бути ураженими. Але напоготові у росіян два ракетоносні кораблі, з сумарним зарядом 16 ракет типу «Калібр» та один десантний корабель. Такі дії – це продовження блокади судноплавства. Ці одиниці контролюють закриття району», – наголосила вона. 

Наразі узгоджується технічна сторона питання, як саме будуть досягнуті «зернові домовленості». Процес триває. Як тільки військові отримають відповідні команди, вони будуть готові їх виконати. 

«Півдню України потрібна система протиповітряної оборони, бо в нас залишається відкритим небо для ураження, бо ракетні атаки продовжуються. Основна небезпека лишається саме з цього боку. Також залишається мінна небезпека», – підкреслила Наталія Гуменюк.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini