6 Квітня, 2023, 15:11

Питання освіти українських дітей на тимчасово окупованих територіях повинен вирішувати спеціально створений Директорат освіти – голова ЦГП «Альменда»

В структурі Міністерства освіти й науки потрібно створити Директорат освіти окупованих територій, який буде вирішувати питання з освітою дітей на тимчасово окупованих територіях України.

Таке переконання висловила голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова під час обговорення питання щодо використання росією освіти проти українських дітей, яке проходило в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Такий директорат освіти окупованих територій повинен бути, бо понад мільйон українських дітей зараз знаходяться в окупації. Тоді цей Директорат, створивши певні експертні групи, як це закладено в Положенні про директорати, дав би розуміння, що робити з дошкільною освітою, зі шкільною і вищою освітою. Тоді це були б певні кроки, які робить держава», – наголосила Валентина Потапова.

Вона також зауважила, що сьогодні потрібно гучно заявляти про те, що українські діти, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, мають право, згідно з Конвенцією з прав дитини, на культурну самобутність країни походження, або країни проживання. Але зараз цього їх позбавила росія.

Своєю чергою керівниця незалежної розслідувальної агенції «Слідство.Інфо» Анна Бабінець зазначила, що з боку журналістською спільноти повинно бути висвітлення наслідків тієї освіти, яку надавали українським дітям на окупованих територіях.

«Ми як журналісти маємо показувати наслідки цієї освіти, показувати кейси того, як це деформує світосприйняття людей. Це те, що ми можемо робити, аби було видно наслідки, і легка гуманітарна політика набувала обрисів реальності».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini