18 Березня, 2022, 15:41

«Після вторгнення росії в Україні немає безпечних чи небезпечних міст», — мер Львова Андрій Садовий

Сьогодні о 6:30 ранку Львів зазнав ракетної атаки. Міський голова Львова Андрій Садовий розповів про наслідки удару по місту та гуманітарну ситуацію у Львові під час брифінгу у медіацентрі «Україна». 

Після вторгнення росії немає безпечних чи небезпечних міст. Ми всі перебуваємо під ударом. Тому що цей обстріл проводився з акваторії Чорного моря. І ніхто не може спрогнозувати, куди будуть летіти наступні ракети. Тому коли чуєте оголошення тривоги, ви маєте бути в укритті і дбати про своє здоров’я.

Неподалік місця влучання ракет розташоване наше автотранспортне підприємство. Там фактично повибивало всі вікна. Але найбільша біда – що зруйновані всі ангари та приміщення авіаремонтного заводу. Враховуючи, що заздалегідь було ухвалене рішення забрати звідти все виробництво, лише одна людина зазнала травм середньої важкості, але ніхто не загинув.

Якщо ще минулого тижня львівський вокзал приймав близько 60 тисяч осіб на день, то сьогодні близько 10 тисяч щодня приїжджають до Львова. Окрім того, багато приїжджають власним транспортом.

Місць у готелях, хостелах чи вільних квартир фактично немає. У школах та інших центрах тимчасового перебування в середньому 20% залишаються на постійно, більшість же затримуються на 4-5 днів і потім їдуть в інші країни. Кількість переміщених осіб перевищує 200 тисяч осіб, і зараз з’являються вже проблеми із продуктами. Тому що всі ці три тижні постачання здійснювалось силами громади, простих людей.

У Львові вже виділили ділянки для житла, яке можна швидко збудувати. Тому що в спортзалах та школах люди довго прожити не зможуть. Також днями відбувся хакатон великої кількості міжнародних організацій і ми надіємось, що надалі допомога буде набагато активнішою.

Близько 85% дітей зареєструвались на онлайн-навчання у школах. Понад 2 тисячі – це діти, які приїхали до Львова з інших областей нашої країни.

Була дискусія, чи відкривати чергові групи у садочках різних районів міста. Але є проблематика, адже в садочках є маленькі діти, і коли вони в обід сплять, а оголошується тривога, то дітей дуже складно зібрати і перевести в безпечне місце. Тому наразі садочки ми не відкриваємо.
Львів перезапускає всі свої підприємства. Люди дають інформацію про пошук роботи, ми зв’язуємо їх із бізнесом і комунікація починає якісно налагоджуватись.