Юлія Лапутіна, міністр у справах ветеранів, Медіацентр Україна-Укрінформ
Юлія Лапутіна, міністр у справах ветеранів, Медіацентр Україна-Укрінформ
1 Лютого, 2023, 14:21

Після війни захисники мають інтегруватися в суспільство, стати воїнами відновлення країни та у разі ескалації знову піти у стрій — Мінветеранів

Держава має допомогти захисникам і захисницям України адаптуватися до мирного життя після нашої перемоги. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

«Ми відпрацювали для себе так звану формулу захисників і захисниць. Коли військовослужбовці на фронті, вони є захисниками і захисницями. Коли ми переможемо, ми маємо зробити все, щоби вони стали воїнами відновлення, адже після перемоги ми маємо відновити країну, відбудувати її. І захисники, які мали військовий досвід, мають інтегруватися в свої громади, в суспільство і піднімати країну на економічному фронті. Для того, щоби це сталося, вони мають бути конкурентоспроможними на ринку праці. Держава має надати їм все. Тобто можливість безкоштовного навчання на цивільній спеціальності, можливість проведення скринінгу стану ментального і фізичного здоров’я. А далі — власна справа, наймані працівники або будь-які ті, хто платить податки», — зазначила міністр.

«Ми розуміємо, що поки росія не розвалиться до кінця, наш ворог буде з нами поруч, і всі ці люди, які мали бойовий досвід, — це наш потенціал національної стійкості. Ми їх маємо також залишати в такому стані, щоб вони могли у разі загрози військової ескалації знову піти в стрій і захищати країну. Для цього також мають бути відповідні зусилля держави, і це відповідні періодичні навчання. Ми маємо зробити відповідні кроки для того, щоб була постійна військова підготовка всього населення. Ми прийдемо до того, що ми всі — країна захисників і захисниць», — додала Лапутіна.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini