Фото Медіацентр Україна – Одеса: Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики, ГО “Екодія”
7 Квітня, 2023, 13:27

Після війни потрібні нові будівельні стандарти для впровадження енергоефективних технологій – експерт

Потрібен системний підхід для переходу на нові правила – з цим можуть допомогти іноземні партнери. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики, ГО “Екодія”.

“Маленькі локальні проєкти по встановленню сонячних панелей чи теплових помп – це добре. Енергетична децентралізація потрібна, але це не системний підхід. А потрібен саме системний підхід. І ми адвокатуємо зміну будівельних стандартів та норм, щоб одразу встановлювалися і відновлювальні джерела енергії, і був найвищий клас енергоефективності будівель. Такий досвід є у скандинавських країнах”, – 

Він додав, що міжнародним партнерам, які зацікавленні в відновленні України за “зеленими” технологіями, треба демонструвати готовність до реалізації таких проєктів з боку органів місцевого самоврядування.

“Ми намагаємося показувати і німцям, і американцям, що є муніципалітети, які навіть готові співфінансувати проєкти післявоєнного відновлення завдяки саме відновлювальним джерелам енергії. І потрібно показувати, що в Україні є інтерес до цього навіть під час війни, особливо з боку органів місцевого самоврядування”, – додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini