15 Квітня, 2022, 16:14

Після ураження крейсеру “Москва” російські атаки на південь України будуть посилюватись, ворог буде намагатись помститись, – Гуменюк

Після ураження Збройними силами України флагмана Чорноморського флоту РФ крейсеру «Москва» атаки ворога можуть посилитись, але сили охорони та оборони півдня України до них готові.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомила начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил охорони та оборони півдня України, капітан 1 рангу Наталія Гуменюк.

«Була проведена атака на корабельну групу, вражений флагман російського Чорноморського флоту крейсер «Москва», досить влучно та символічно. Внаслідок ураження здетонував боєкомплект. Почалась боротьба за живучіть, інші [російські] кораблі намагались надати допомогу, але навіть сили природи були на боці України – шторм не дозволяв провести рятувальну операцію. Всіх деталей операції повідомити не можу, маємо інформацію, що ураження настільки серйозні, що боєздатність корабля втрачена. Ми чекаємо переконливих підтверджень, адже заяви країни-агресора для нас не є абсолютними», – сказала Гуменюк.

Сили охорони та оборони півдня України готові до посилення атак ворога після такої вдалої операції ЗСУ.

«Атаки на нас посиляться, ми усвідомлюємо. Для ворога це дуже суттєва втрата з точи зору фінансової, збройної, іміджевої. Це був не тільки удар по крейсеру, це й удар по імперських амбіціях, досить переконлива наша перемога, але це поки перемога у битві, а не у всій війні. Ворог мститиметься, це будуть і ракетні атаки, і артилерійські обстріли, не виключаємо спроб проведення десантної операції. Ми готові, всі загрози усвідомлюємо», – додала Наталія Гуменюк.

За її словами, вночі та сьогодні вдень тривають атаки на Миколаїв, зокрема ракетні атаки із застосуванням заборонених міжнародними конвенціями касетних боєприпасів. У тимчасово захопленому ворогами Херсоні росіяни продовжують агітаційні заходи щодо утворення там нежиттєздатних квазіреспублік, але місцеве населення на них не реагує.

«Хочу подякувати херсонцям за їх стійкість та переконливу позицію. Тримайтесь, ми скоро будемо», – сказала Гуменюк.

Крім того, вона зазначила, що на півдні України Росія застосовує свою традиційну тактику обстрілів місцевого населення та цивільної інфраструктури на захоплених територіях і намагається звинувачувати у цьому ЗСУ.

«В цілому ситуація на Миколаївщині та Херсонщині характеризується тим, що ворог розташовує техніку та підрозділи серед місцевого населення, серед об’єктів цивільної інфраструктури – шкіл, дитсадків, у дворах місцевих мешанців, потім під прикриттям ночі залишає ці позиції та обстрілює їх, звинувачуючи ЗСУ в тому, що вони гатять по мирному населенню. Але ми вже чітко знаємо, хто в цій війні говорить правду, а хто – бреше. ЗСУ не ведуть обстрілів місцевого населення», – сказала Гуменюк.

Вона також додала, що наразі сили охорони та оборони півдня України вичищають позиції, які вже вдалось вивільнити від окупантів, ліквідують розвідувальні групи.

«Ми переконані, що просування наших військ дуже скоро почнеться. Всі необхідні сил оборони півдня задіяні, їх дії досить ефективні, хоча ворог не здається», підсумувала Гуменюк.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm