Ступінь пошкодження мереж в момент атаки 15.11.2022, "Укренерго", Медіацентр Україна-Укрінформ
22 Листопада, 2022, 14:25

Після шести масованих ракетних атак в Україні пошкоджено майже всі теплові та гідроелектростанції – “Укренерго”

Минулого тижня українська енергосистема зазнала вже шостої масованої ракетної атаки, яка призвела до масштабних руйнувань. Детальніше про них під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів голова НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький. 

“Шоста атака була найбільшою з усіх та найбільшою в історії: порядка 100 важких ракет було випущено. Цілями були об’єкти української енергосистеми – в основному це підстанції “Укренерго” та українські електростанції, які виробляють енергію для споживачів. Було пошкоджено 15 об’єктів “Укренерго” в цей день. Після цієї атаки в Україні практично не залишилося неушкоджених теплових і гідроелектростанцій: практично вся теплова і гідрогенерація, якщо ми говоримо про великі електростанції, зазнала ракетних ударів та ушкоджень. Майже не залишилося неушкоджених вузлових підстанцій Укренерго. На кожну важливу підстанцію щось прилітало, на деякі по три, по п’ять і навіть по вісім разів. Масштаб руйнувань колосальний”, – зазначив Кудрицький.

Як пояснив голова правління НЕК “Укренерго”, підстанції є великими та складними технологічними об’єктами, для вироблення та заміни обладнання на них потрібен час. У “Укренерго” був достатній запас матеріалів та обладнання, тому одразу ж після закінчення повітряної тривоги во всій країні у вівторок співробітники почали відновлювати енергопостачання для громадян та стабілізувати енергосистему. 

“Після кожної масованої ракетної атаки потрібен певний час для того, щоби відновити можливість доставляти електроенергію більшості споживачів через українську енергомережу. І ще, як правило, від одного до трьох днів йде на те, щоб ті графіки аварійних відключень, які ми вводимо для того, щоб енергосистема працювала стабільно, зменшилися та перейшли в плановий режим. З суботи та по сьогоднішній день діють планові графіки відключень, ситуація стабілізована”, – заявив Кудрицький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini