Ігор Осташ, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані у Медіацентрі Україна, 10 серпня
10 Серпня, 2022, 13:09

Після розблокування портів Україна щотижня відправляє до Лівану 1-2 судна із продовольством — посол України в Лівані

1-2 судна із агропродукцією щотижня відправляє Україна до Лівану. Такі обсяги поставок стали можливими після розблокування низки портів. Зокрема, з України до Лівану йде пшениця, кукурудза, ячмінь та соняшникова олія.  Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані Ігор Осташ. За його інформацією, просто зараз до Лівану прямують 2 кораблі із українського порту Рені.

«Відвоювання острова Зміїний стало дуже важливим моментом для нас тут в Лівані. Адже канал, яким ідуть наші судна через Дунай, став набагато продуктивнішим. Ліванці нам дуже вдячні, що ми змогли, незважаючи на блокаду, надсилати їм вантажі з українським зерном», — заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані.

За даними Ігора Осташа, Ліван на 80% залежить від постачання українських зернових. Тож після початку широкомасштабного наступу росії та блокади українських портів, Ліван потрапив у дуже скрутне становище. За словами Посла, Україна і далі намагатиметься постачати продовольство у цю країну. 

«Ця допомога Близькому Сходу продовжується, і ми постійно контролюємо шляхи постачання продовольства, щоб вони закінчувалися успіхом, і щоб українське зерно надходило за адресою», — наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini