11 Квітня, 2022, 15:11

Після ракетного удару по вокзалу в Краматорську евакуація з Донецької області продовжиться зі Слов’янська та Покровська, – міський голова

Внаслідок ракетного удару по залізничному вокзалу в міста Краматорськ на Донеччині загинули 57 людей (в тому числі 5 дітей), та 114 осіб поранені. Після удару вокзал у Краматорську не працює, евакуацію організовано з міст Слов’янськ та Покровськ.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив Олександр Гончаренко, міський голова Краматорська Олександр Гончаренко.

«Евакуація продовжується з інших міст – зі Слов’янська, він стане хабом для евакуації залізницею для півночі Донеччини, а на півдні це буде Покровськ. До вокзалів працюють рейсові автобуси. Всіх бажаючих ми відправили і в суботу, у і неділю, і сьогодні. Майже 160 тис. людей вже Краматорськ залишили. Зараз у нашому місті перебувають приблизно 40-45 тис. людей, це майже чверть містян. Вони також не залишали Краматорськ протягом 2 місяців бойових дій у 2014 році і вони нікуди не поїдуть зараз, якщо не буде шквальних обстрілів та бомбардувань», – сказав Олександр Гончаренко.

При цьому він підкреслив, що всі бажаючі мають можливість виїхати.

«Ми бачимо, що окупанти роблять в інших містах, в Маріуполі та Чернігові, намагаються використовувати мешканців як заручників для своїх бойових дій. Тому завдання міської влади, кожного мера в тому, щоб у містах людей, особливо жінок та дітей, було якомога менше. І першою метою [ракетного удару] була паніка та деморалізація. Паніка в місті справді була в п’ятницю, в перші години після удару. Сьогодні в місті спокійно, наскільки це можливо за таких обставин», – сказав мер Краматорська.

В’ячеслав Запорожець, волонтер «Центру порятунку життя», який перебував у Краматорську в день ракетного удару (в п’ятницю, 8 квітня), додав, що значну частину поранених вдалось врятувати завдяки героїчній роботі лікарів у Краматорську.

«За перші години всі важкопоранені бути стабілізовані та відправлені в лікарні у сусідніх регіонах. Я особисто бачив, як один з хірургів у Краматорську працював, оперував одночасно двох поранених. Робота буле надзвичайно злагоджена, якби не це – загиблих було би набагато більше. Останню «швидку» з пораненими з Краматорська до сусідніх регіонів було підправлено о 3 годині ночі, і весь цей час лікарі працювали. Це героїзм, справжній героїзм», – додав Запорожець.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm