Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ігор Бєляков, директор одеського зоопарку
4 Липня, 2023, 14:26

Після підриву дамби Каховської ГЕС в одеському зоопарку знайшли прихисток майже 300 тварин

Усі вони переважно потрапили до Одеси на плавучих “островах”, яких прибило течією до одеського узбережжя. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Ігор Бєляков, директор одеського зоопарку.

Він зазначив, що переважно це були невеличкі водні тварини – тритони, жаби, змії, черепахи.

“Ми врятували майже 300 тварин, всі вони повинні повернутися у дику природу. Серед понад 100 дунайських тритонів, це рідкісна тварина, занесена у Червону книгу України. Проте на жаль, багато цих тварин загинуло… Цих тритонів ми не випускаємо, тому що їх потрібно повернути туди, звідки вони потрапили, на Херсонщину”, – зазначив фахівець.

Він також розповів, що люди врятували багато озерних жаб, водяних черепах, водяних вужів. “Всіх цих тварин можна випустити на Одещині, вони мешкають і у нашому регіоні”, – додав Бєляков.

Директор також розповів, що військові передали до зоопарку трьох цуценят єнотовидного собаки, які були потім відпущені у нижньодністровський природоохоронний парк, а також самиця оленя.

“Також на Херсонщині мешкають степові гадюки, але поки що вони біля Одеського узбережжя не з’являлися. Крім того, у море потрапило дуже багато ондатр. Цих тварин важко впіймати, але одесити принесли нам аж вісім ондатр. Зараз їх теж випустили на території Нижньодністровського парку”, – додав Бєляков.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini