Євгенія Кравчук
Євгенія Кравчук, народна депутатка, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, Медіацентр Україна
26 Жовтня, 2022, 11:26

Після деокупації в Криму мають запровадити «перехідне правосуддя» — Євгенія Кравчук

У Криму, після деокупації, мають запровадити так звану «перехідну юстицію». Це означатиме перегляд адміністративних, кримінальних проваджень, ухвалених окупаційною адміністрацією після 2014 року, а також інших нормативно-правових документів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомила Євгенія Кравчук, народна депутатка, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. 

«Ситуація з Кримом потребуватиме такого специфічного підходу — це перехідна юстиція. Тому, що багато треба буде вирішити те, що стосується життя людей. Умовно кажучи, народилося 300 тисяч дітей в окупованому Криму. Тільки 12% з них мають документи, внесені в українські реєстри… Ті люди, які померли — тільки 2% мають українські свідотства про смерть… Далі ми маємо розібратись з правом власності, адже було багато порушень права власності, коли забирали майно. І це майно, очевидно, має бути повернуте», — пояснила Кравчук.  

Нагадаємо, 25 жовтня у Загребі (Хорватія) відбувся перший парламентський саміт Кримської платформи. До участі були запрошені делегації з понад 50 країн та інституцій.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini