Фото з відкритих джерел
29 Листопада, 2022, 13:09

Після деокупації спостерігається відтік людей з Херсона, радимо евакуюватися – депутат облради Сергій Хлань

Окупанти продовжують обстрілювати місто Херсон та населені пункти на деокупованій частині Херсонщини. Організовано евакуацію та грошову допомогу тим, хто погодився поїхати. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.

«Окупанти продовжують обстріли і самого міста Херсон, і правобережної частини Херсонщини. Обстрілюють абсолютно всі населені пункти, які знаходяться вздовж узбережжя річки Дніпро, наносять удари по критичній інфраструктурі. До війни в Херсоні було 320 тисяч населення та, за приблизною оцінкою, 80 тисяч після деокупації міста. Зараз все ж таки відчувається відтік людей з міста. Виїхала поки незначна кількість — евакуація триває ще нетривалий час. Але бажаючих багато», — повідомив Хлань.

Депутат зазначив, що з огляду на ту небезпеку, яку створює окупант своїми обстрілами, херсонцям пропонуються маршрути евакуації.

«Можна реєструватися — щоденно ходить потяг до Хмельницького, у ньому організовують додаткові вагони. Триває евакуація автобусними маршрутами. Всім тим, хто погоджується на евакуацію, держава допомагає: працездатним — 2000 гривень одноразова допомога, непрацездатним верствам населення — 3000 грн. Ми розуміємо, що це дуже мала сума, але з огляду на небезпеку, яка є в Херсоні і населених пунктах на узбережжі, краще скористатися цією послугою та евакуюватися. Тим, хто категорично відмовляється, радимо бути обережними. З сигналами повітряної тривоги поки що не відпрацьовано з огляду на те, що доволі малий час від обстрілів до прильотів. Тому краще бути вкрай обережними і знаходитися неподалік сховищ», — зазначив Хлань.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini