Андрій Нєбитов,начальник ГУ НП в Київській області, Медіацентрі Україна — Укрінформ
11 Квітня, 2023, 15:26

Після деокупації Київщини виявлено 1374 тіла загиблих громадян – Андрій Нєбитов

На сьогодні Національна поліція в Київській області виявила тіла 1374 загиблих громадян, які перебували під окупацією російських військ на Київщині.

Загалом поліцією було виявлено 15 місць масового поховання громадян. Переважна більшість з яких загинула через насильницьку смерть.

Такі дані озвучив начальник ГУ НП в Київській області Андрій Нєбитов під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Тут важливо звернути увагу, що з 1374 тіл вже проведено дослідження. 717 з них було вбито зі стрілецької зброї. Тобто більш ніж половина людей були розстріляно свідомо. 340 людей загинуло від мінно-вибухових та осколкових травм. І в 317 тіл не встановлена причина смерті у зв’язку з гнилісними  змінами, або вони начебто загинули природною смертю, але ми розуміємо, що в умовах окупації фактично надати якісну медичну допомогу було неможливо», – зазначив він.

Начальник ГУ НП Київщини зауважив, що до теперішнього часу 105 тіл залишаються неопізнаними. По них проведені всі необхідні заходи, відібрано ДНК та поміщено до бази даних. Крім того, наразі 279 жителів Київщини вважаються зниклими безвісти.

«Є інформація, що люди знаходяться і на території рф, їх вивозили примусово, начебто евакуюючи. Розуміємо також, що деякі громадяни знаходяться у в’язницях, таким чином росіяни готують собі обмінний фонд. Тому шукаємо і закликаємо людей обов’язково повідомляти, якщо відома якась інформація».

Нагадаємо, що річниця звільнення Київщини від російських окупантів припадає на квітень. Так, 28 березня 2022 року Збройні Сили України звільнили Ірпінь, 31 березня – Бучу, і 1 квітня – Гостомель. Офіційно уся область була деокупована 2 квітня.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini