Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”
27 Червня, 2023, 12:55

Після бунту ПВК “Вагнер” на окупованих територіях почали затримувати тих, хто з нею співпрацював – правозахисниця

Також людям Євгена Пригожина був заборонений виїзд на окуповану територію. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

Вона розповіла, що, зокрема, виїзд на окуповану території заборонили Максиму Шугалею, голові фонду захисту національних цінностей. На окупованих територіях він політично опікував електоральний сегмент колишніх військових окупантів, які зазнавали поранень.

“На тимчасово окупованих територіях були проведені обшуки та арешти людей, які співпрацювали з “Вагнером”. Затримання проходили без розборів. Нам відомо про 13 обшуків та 18 затримань в так званій ЛНР, та 24 затримання в так званій ДНР. Можливо були ще затримання”, – зазначила Ястребова.

Вона також додала, що на окупованих територіях Донецькій та Луганській областях почастішали випадки перестрілок при затриманні дезертирів окупаційної армії та збройних формувань. 

“Через це страждають місцеві мешканці, Окупанти обшукують їх дома, затримують на допит чоловіків, звинувачують та затримують людей, яких підозрюють в укритті цих дезертирів. Потім людей відпускають, коли за них, хтось внесе кошти”, – зазначила Ястребова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini