Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
25 Листопада, 2022, 15:45

Після блекауту енергетики повернули систему до роботи за 10-11 годин, але поки не вистачає генерації для всіх — Олександр Харченко

Після ворожих обстрілів 24 листопада в Україні стався блекаут. Наразі генеруючі потужності здебільшого запущені та відновлені, триває заживлення споживачів. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. 

«Розділимо ситуацію на дві частини. Перша — добра, тому що автоматика захисту спрацювала в системі. З одного боку, стався блекаут, з іншого боку — всі наші генеруючі потужності можуть бути швидко запущені й відновлені, що вже здебільшого і сталося. Протягом 10-11 годин після того, як стався блекаут, система була повернута до цілісності і спроможності працювати як єдина енергосистема. Зараз крок за кроком, по-перше, заживлюються споживачі, які були відключені в результаті блекауту, з іншого — збільшується потужність генерації, яка подається в систему», — розповів Харченко.

Директор Центру досліджень енергетики зазначив, що наразі проблемою залишається нестача потужності для всіх споживачів. 

«Зараз ключовим фактором є атомні електростанції. Маємо десь 70% від тієї потреби, яку ми в системі маємо отримати, щоби всіх заживити. Вся критична інфраструктура заживлена, всі ключові елементи мережі працюють більш-менш штатно. Проблемою залишається нестача потужності, через яку ми не можемо підключити на постійній основі всіх споживачів. Судячи з динаміки, десь вночі сьогодні будемо працювати на нормальній плановій потужності АЕС. Це буде означати, що ми повернулися до більш-менш планованих графіків відключень і люди щонайменш на 16-18 годин отримують живлення. Це навіть швидше, ніж ми говорили про три доби попередньо. Енергетики відпрацювали швидше, ніж це було за протоколом», — пояснив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini