Фото Медіацентр Україна – Одеса: Юрій Крук, голова Одеської районної військової адміністрації
25 Травня, 2023, 17:02

Після 5 червня в Одесі можуть відкрити декілька пляжів

Але для цього муніципальна влада та орендатори повинні виконати низку умов для забезпечення безпеки людей. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Юрій Крук, голова Одеської військової районної адміністрації.

Він розповів, що 24 травня був ухвалений спільний наказ обласної військової адміністрації та військового командування, який визначає умови, при виконанні яких доступ до певних ділянок пляжу, й відповідно, доступ до води може бути відкритий.

“Умови наступні – зона купання повинна бути відгороджена відповідними засобами. Між траверсами повинне бути натягнене загородження з буями кожні 50 м. В районі пірсів чи на закінченні траверсів повинна бути натягнена сітка — вона має бути вище рівня води на 30 см, а її підводна частина має бути не менше двох метрів. Це унеможливлює потрапляння мін в зону можливого ураження”, – зазначив посадовець.

Він також додав, пляжі мають бути обладнанні спостережними пунктами на закінченні траверсів, у рятувальників мають бути біноклі, рації та засоби рятування.

Окрім того, на пляжах мають бути розмішені схеми шляхів евакуації громадян до обладнаних укриттів й встановлені системи оповіщення про повітряну тривогу. Доступ до пляжів буде можливий тільки з 8:00 до 20:00, й періодично дно будуть перевіряти водолази.

Юрій Крук додав, що до 5 червня комісія міськради повинна надати пропозиції до ОВА по пляжах, які можна відкрити для людей. І після цього остаточне рішення щодо надання доступу до пляжів буде приймати ОВА та військове командування.
Він зазначив, що згодом, якщо інші ділянки будуть відповідати умовам наказу, їх теж можна буде відкрити.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini