фото facebook Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
2 Червня, 2022, 12:46

Піший перехід у Раві-Руській на польсько-українському кордоні збудують вже за 8 місяців. Планують встигнути до Євробачення-2023 — Львівська митниця

Сучасний  піший прикордонний перехід на пункті пропуску Рава-Руська на Львівщині збудують вже за 7-8 місяців. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів виконувач обов’язків  начальника Львівської митниці Данііл Меньшиков. За його словами, перехід споруджують за польські кредитні кошти, вартує він 1,5 млн євро. Роботи планують завершити до Євробачення-2023, яке може пройти в Україні.

«Львівська митниця буде воротами, які зустрічатимуть фанів та гостей з Європи. Ми будемо обличчям держави. Ми бачимо, що встигаємо за 7-8 місяців реалізувати цей проект. І до старту Євробачення відкрити його» —  розповів Данііл Меньшиков.

На Львівщині бракує саме піших пунктів пропуску із Польщею. А з початком повномасштабної війни  та напливом біженців на західному кордоні ця проблема лише загострилася. У цьому певен заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко. За його інформацією, під час перших днів повномасштабного вторгнення всі пункти пропуску на кордоні почали працювати як пішохідні. 

«Багато людей, які не мають власних авто, яким не вистачило автобусів, хотіли перетнути кордон пішки. А у нас на західному кордоні є лише один такий пункт пропуску — у Шегинях. Тому це питання дуже актуальне. Адже, за останніми опитуваннями, понад 90% мешканців України хочуть в ЄС. А без належної кількості пунктів пропуску, ми не можемо претендувати на це членство» — розповідає Юрій Бучко.

За даними Держприкордонслужби України, станом на 24 травня, від початку повномасштабної війни, понад 7,4 млн українців перетнули державний кордон в обох напрямках. 4,8 млн людей виїхали з країни. Водночас, з 10 травня прикордонники фіксують: до України почали повертатись більше людей, ніж виїжджають.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini