23 Березня, 2022, 14:00

Під час війни культура теж може стати зброєю — учасники «Незіграного концерту»

Живучи в умовах війни важко думати про культуру, хоча вона теж є рушійною силою українського народу. Про це йшлось на брифінгу учасників ініціативи «Незіграний концерт» у Медіацентрі «Україна». Ця ініціатива об’єднала найвідоміших українських музикантів. 

«Культура — це самоідентифікація. Культура  — це м’яка сила. Культура, подобається нам чи ні, це також один із засобів ведення війни» — розповів композитор Альберт Саприкін. 

За словами організаторів, через повномасштабне російське вторгнення багато музикантів по всій країні опинились на межі виживання. Саме задля підтримки тих колег, які втратили роботу та опинились у важких умовах,  у кількох містах України і пройдуть благодійні концерти. Ініціатива носить назву «Незіграний концерт». До неї вже долучились провідні українські музиканти. Добровільні внески, зібрані під час виступів, скерують на допомогу музикантам літнього віку, музикантам з інвалідністю, безробітним і тим які, залишились без базових потреб для життя. 

Перший концерт відбудеться 24-го березня, о 18.00 у Львівській філармонії. До програми увійдуть, зокрема, твори Бориса Лятошинського та Олів’є Мессіана. Символічно, що перший писав свою музику під час евакуації під час Другої світової, а Мессіан  – під час перебування у концтаборі. Концерт можна переглянути онлайн.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm