25 Січня, 2023, 15:09

Під час війни «Дія» стала не лише містком з боку держави до українців, а й інструментом, який може допомогти іншим країнам, — Мінцифри

Минулого тижня в Давосі на Всесвітньому економічному форумі було анонсовано, що Україна експортуватиме застосунок «Дія» за кордон. Детальніше про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік.

«Естонія, яка протягом 15 років була країною № 1 у сфері електронного урядування, першою вирішила взяти наш досвід. Це не аналог, не під враженням чи під впливом — це урізаний код Дії відповідно до переліку послуг, які вони хочуть отримати, адаптований до їхніх реєстрів. І навіть зовні він максимально схожий на „Дію“. USAID виділив 650 тисяч доларів на просування та аналіз технічних складових в тій чи іншій країні. Чому підтримують розвиток „Дії“? Тому що це прозорість, боротьба з корупцією, доступність різним верствам населення. Гроші, які були інвестовані нашими донорами, урядами різних країн, урядом Швеції, США, не тільки виправдали себе, а й показали, що це створило інструмент, який може допомогти іншим країнам», — повідомив Банік.

Експерт також зазначив, що під час війни цифрові сервіси багато в чому стали єдиним способом доставки послуг і документів українцям.

«У мирний час ми жили в парадигмі, що офлайн — це номер один. Але протягом війни офлайн може не існувати більше фізично: я знаю купу місць, які були ЦНАП-ами, в які прилетіли ракети. Якщо говорити про окуповані території, про території, де йдуть активні бойові дії, — про офлайн-послуги не йдеться. І „Дія“ стала єдиним містком до цих людей з боку держави», — додав Банік.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini