28 Червня, 2023, 18:24

Під час Лондонської Конференції з відновлення західні партнери оголосили конкретні суми для підтримки України 

ЄС надасть Україні 50 мільйонів доларів підтримки протягом чотирьох років. Додаткова підтримка від США – 1,3 мільярда доларів. Велика Британія надала гарантії майже на 3 мільярди доларів США для кредитування в рамках Світового банку. Також розширила свою підтримку Україні Швейцарія у розмірі 1,5 мільярда швейцарських франків.

Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна Укрінформ результатів Конференції з відновлення України повідомила Олександра Василенко, директор Департаменту економічної дипломатії МЗС України, Спецпредставниця з питань гуманітарної та санкційної політики.

«Я вважаю, що однією з найважливіших новин, яка прозвучала на Конференції з відновлення, було оголошення  50 мільйонів євро підтримки протягом чотирьох років від Європейського Союзу, оголосила пані Урсула фон дер Ляєн. Також 1,3 мільярда доларів США було оголошено додаткової підтримки, 675 мільйонів з яких буде спрямовано на модернізацію та відновлення критичної інфраструктури», – наголосила вона.

Олександра Василенко зазначила, що рішення щодо підтримки України, ухвалені під час Конференції з відновлення, показують, що міжнародні партнери готові співпрацювати з Україною та надавати фінансову підтримку.

 «Тобто ми бачимо, що наші партнери готові співпрацювати з Україною і готові надавати фінансову підтримку, яка зараз так необхідна для України, для підтримки нашої економіки. І ми бачимо, що це позитивний тренд, він продовжується від Конференції відновлення до Конференції відновлення».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini