Фото: «Нафтогаз України»
10 Травня, 2022, 13:34

Перспективи нафтового ембарго проти росії: Європі треба зважитись на ризикований крок — Андрій Коболєв

Щоб замінники російської нафти стали доступними,  європейським країнам потрібно розірвати контракти з рф, тим самим продемонструвавши іншим країнам серйозність своїх намірів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів голова правління НАК «Нафтогаз» (2014 – 2021) Андрій Коболєв.

«Європейській економіці, чи країнам, чи Єврокомісії, потрібно буде зробити ризикований крок. Їм потрібно буде відмовитися від російської нафти, не підписавши відразу контракти, наприклад, з країнами Близького Сходу.  По тій простій причині, що ці країни, не вірять в серйозність бажань Європейського Союзу це зробити», — зазначив Коболєв.

За його словами, на схожий ризикований крок, щоправда із газом, у 2014-му році зважилась Україна.  Тепер європейські країни  мають ризикнути у питанні нафти.

«Є багато індикаторів, які вказують, що як тільки це буде зроблено, ми отримаємо кардинально іншу позицію, наприклад, такого великого потенційного постачальника, як Саудівська Аравія. Наразі всі говорять, що вони не готові, вони не хочуть. Вони, звичайно, не будуть хотіти і не продемонструють свою готовність, поки не побачать, що Європа дійсно відмовилася і відкрила ринок»,— розповів Коболєв.

Андрій Коболєв, також зазначив, що, Саудівська Аравія може змінити свою риторику, коли побачить, що «великий пиріг європейського нафтового ринку поступово починають від’їдати інші постачальники».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini