фото facebook Олександр Кубраков
2 Серпня, 2022, 14:25

Перше судно з українським зерном вже в економічній зоні Туреччини та найближчим часом кине якір біля Босфору — головред видання BlackSeaNews.net Андрій Клименко

Балкер з українськими зерновими, який вчора покинув одеський порт, вже у  виключній економічній зоні Туреччини. Станом на 13.00 2 серпня судну залишилося 8—9 годин до прибуття на якірну стоянку перед протокою Босфор. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив кримський журналіст, співзасновник та головний редактор видання BlackSeaNews.net Андрій Клименко. За його інформацією, для виходу балкера із Одеси акваторію порту не розміновували. 

«Військово-Морські сили ЗСУ визначили безпечний фарватер, і цей балкер пройшов успішно за українським буксиром. Жодних повідомлень про неординарні випадки не було», — розповів Андрій Клименко.

За його словами, наступні судна із зерном можуть вийти із українських портів вже 3 чи 4 серпня. Все залежатиме від того, як пройде маршрут перший корабель.

«Станом на 24 лютого в порту «Чорноморськ» застрягло 23 судна. В порту «Одеса» та порту «Південний» по 9 суден. Чимало з них — балкери,  тобто призначені для перевезення сипучих вантажів. Туреччина дуже сподівається, що першими підуть судна турецьких судновласників, і я вважаю, що так і буде. В українських портах таких суден не менше 5-6», — пояснив головний редактор видання BlackSeaNews.net.
Нагадаємо, 1 серпня, вперше за понад п’ять місяців з порту «Одеса» вийшов балкер, завантажений українським продовольством. Про це повідомив глава Мінінфраструктури Олександр Кубраков. За його інформацією, судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані. На його борту 26 тис. тонн української кукурудзи.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini