16 Серпня, 2023, 13:27

Перше півріччя 2023 року є найбільш результативним за всю історію НАБУ та САП – Олександр Клименко

За перше півріччя 2023 року НАБУ скерувало до ВАКС 58 обвинувальних актів стосовно 147 осіб, що по суті є рекордним показником діяльності.

На цьому наголосив керівник САП Олександр Клименко під час презентації  в Медіацентрі Україна – Укрінформ підсумків роботи НАБУ та САП за І півріччя 2023 року. 

«За перше півріччя 2023 року НАБУ скерувало до ВАКС 58 обвинувальних актів стосовно 147 осіб – це рекорд. Також, за результатами судового розгляду, за участю прокурорів САП за аналогічний період суддями ВАКС винесено 31 вирок стосовно 42 осіб. Це також найкращий показник за попередні минулі періоди. І враховуючи наші тенденції, наші показники в майбутньому, я беру на себе сміливість сказати, що 2023 рік буде найрезультативнішим за всі 8 років діяльності НАБУ та САП», – повідомив він.

Олександр Клименко також повідомив, що за звітний період НАБУ та САП викрили злочинну організацію, яку очолював колишній голова Фонду державного майна України, викрили на отриманні неправомірної вигоди голову Верховного суду та його спільника, спрямували до суду обвинувальний акт щодо запровадження та діяльності в Україні так званої формули Роттердам+, і це лише перший епізод. Також детективи та прокурори відзначилися іншими гучними викриттями. 

«В цьому півріччі ми також продовжуємо активно рухатися в напрямку цивільної конфіскації. За перше півріччя прокурорами підготовлено та подано до суду 4 позови про конфіскацію необґрунтованих активів, і вже отримали першу перемогу», – додав він.

Водночас керівник САП зазначив, що кошти, і конфісковані, і кошти, які сплачувалися особами, обвинуваченими у вчиненні корупційних злочинів, за результатами затвердження угод, безпосередньо спрямовуються на ліквідацію окупантів.

«Кошти, спрямовані САП в цьому році, були одним з перших джерел фінансування проєкту «Армія дронів», платформи UNITED 24, що дало їй подальший розвиток. Дрони, закуплені за ці кошти вже перебувають на полі бою, вони знищують як і ворожу техніку, так і самих окупантів», – наголосив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini