2 Листопада, 2023, 15:19

Переслідування журналістів та блогерів у Криму: правозахисники оприлюднили список підозрюваних у злочинах росіян

У Міжнародний день припинення безкарності проти журналістів представники Кримської правозахисної групи та центру прав людини ZMINA презентували частину переліку підозрюваних в злочинах проти журналістів у Криму, які чинила росія з початку окупації півострова та після повномасштабного вторгнення в Україну.

«Зараз, коли ми з Коаліцією “Україна. П’ята ранку”  підсумували всі ці плоди нашої багаторічної діяльності, зібрали все це в одну базу доказів і впорядкували отримані докази, то вийшло так, що зараз є 15 кримських журналістів, які ув’язнені окупантами. І от по цих 15 журналістах ми вже зібрали докази на понад 90 злочинців, які дотичні до переслідування, антилюдяного поводження з цими журналістами», – зазначила під час обговорення дослідниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Зокрема вона акцентувала на 10 злочинцях, які причетні до переслідувань журналістів у Криму, але досі не знаходяться під санкціями та не несуть відповідальності за протиправні дії.

Так, у переліку є  судді та прокурори, які закривали очі на порушення прав людини, фальшували справи проти українських журналістів у Криму і так чи інакше причетні до їх переслідувань та депортації до росії.

Окрім переслідування журналістів, злочинці зі списку фігурують і в інших справах, які зокрема пов’язані з переслідуванням інших політв’язнів.

Загалом же в повному переліку злочинців рф, які чинять незаконні дії проти українських бранців у Криму, крім суддів та прокурорів, є ще представники медичних установ, які працюють при федеральній службі виконання покарань. Це люди, які заплющують очі на ненадання допомоги або надають вказівки аби люди, які працюють в СІЗО та колоніях, свідомо не надавали допомогу українським бранцям. Також у переліку є представники експертних підрозділів фсб росії, які беруть безпосередню участь у фабрикації кримінальних справ.

За словами Ірини Сєдової, всі документи та переліки, які наразі зібрані, будуть передані в правоохоронні органи, і робота над цим вже ведеться.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini