15 Квітня, 2022, 15:17

Переселенці долучилися до загальноміського прибирання у Львові перед Великоднем

Люди, які рятуються від війни, сьогодні разом з львів’янами прибирали у Домівці врятованих тварин. Це перша спільна толока у Львові від початку повномасштабної війни Росії проти України.

15 та 16 квітня наводять лад на близько 50 локаціях Львова та у всіх комунальних закладах освіти, що стали тимчасовими домівками для українців.

«Загальноміська толока у Львові вже має традицію понад 20 років. Працівники міської ради зазвичай виходять та своїм прикладом прибирають засмічені території міста. Толока – це спосіб разом зібратися, познайомитися та провести час на свіжому повітрі за абсолютно корисною справою. Цьогоріч, відповідно, це чудова змога для переселенців познайомитись більше із львів’янами, долучившись. Учасники кожної локації здебільшого самоорганізовують неформальну частину після прибирання – часто можуть разом випити чаю, поїсти печива та поспілкуватись. На нашу думку, це об’єднує людей», – розповіла керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова.

Зокрема, разом поприбирали Домівку врятованих тварин, що є частиною регіонального ландшафтного парку «Знесіння».

«Сьогоднішні ми прибираємо територію поза вольєрами. Понад 20 людей долучилися до прибирання і це цінно. В нас завжди є що робити, запрошуємо приєднуватися волонтерів», – зазначив Орест Залипський, керівник Домівки.

За час війни у Домівці врятованих тварин побувало вже близько 2000 домашніх тварин. Зараз тут близько 200 собак та 150 котів.

Мерія нагадує, що долучитись до прибирання можуть усі охочі. Для цього потрібно звернутись в Управління екології та природних ресурсів за номером телефону: +38 (032) 297-57-55.
Тут підкажуть найближчу локацію, де можна долучитися до толоки. Зведеної карти зі всіма місцями толоки не оприлюднюють з міркувань безпеки.

«Якщо ви знаєте засмічені ділянки, і у вас є бажання це змінити — візьміть пакети, рукавиці, позбирайте сміття і витягніть пакети з зібраним до найближчої вулиці, поставте на найближчому контейнерному майданчику, а якщо такого немає — біля проїзної частини і бажано зробіть повідомлення на гарячу лінію. Зібране сміття будуть забирати в п‘ятницю і в суботу перевізники», – додала посадовиця.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm