8 Червня, 2022, 16:26

Перемовини  Туреччини та росії про розблокування українських портів: немає конкретних домовленостей і їх не може бути без України — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині

Немає жодних конкретних домовленостей у сьогоднішніх публічних перемовинах глав МЗС Туреччини та росії щодо розблокування українських портів. Цих домовленостей і не може бути без України. Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Турецька сторона отримала інформацію від російською сторони, яка її позиція. І тепер ми очікуємо на комунікацію між українською і турецькою стороною, для того, щоб віднайти спільні точки дотику», — уточнив Василь Боднар. 

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині нагадав, що значна частина світу потерпає від того, що українське зерно не потрапляє на ринки. Тим часом росія намагається і надалі блокувати українські порти. 

«Російська сторона, як правило грає свої дурні ігри, вони намагаються вклинится в процес догляду за суднами, вони намагаються продовжити блокування, нав’язати якісь свої нереальні пропозиції. Я абсолютно впевнений, що їм це не вдасться. Росіяни мають відійти і розблокувати ці порти. Тоді можна буде говорити про те, що  ми можемо проводити розмінування і дозволити вихід кораблів з портів, для того, щоб перш за все забезпечити собі безпеку, і друге — це  вивозити безпечно зерно», — зазначив Василь Боднар.

На думку посла, в інтересах росії не випускати українське зерно, а натомість  —  продати побільше свого, а ще викрасти українське на окупованих територіях. 

Нагадаємо,  8 червня відбулась зустріч глав МЗС рф сергія лаврова і Туреччини Мевлюта Чавушоглу. За її підсумками міністр закордонних справ Туреччини  заявив, що для вивозу зерна та іншої сільгосппродукції з портів України ООН пропонує створити чотиристоронній механізм: ООН, росія, Україна та Туреччина. Якщо ж розмінування портів неможливе, то необхідно організувати безпечні коридори.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini