Ганна Ятвецька
6 Грудня, 2023, 17:08

Перемога буде тоді, коли українці зрозуміють, що війна буде довгою та треба включитися в неї зі зброєю у руках – соціолог

З початку повномасштабного вторгнення в Україні не було жодного опитування “А чи готові ви до довгої війни”, всі дослідження стосувалися того, як українці усвідомлюють свою перемогу.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса заявила соціолог Ганна Ятвецька.

“Звичайно міряють загальну думку українців: “А готові ви продовжувати війну?”, як приклад. Я не бачила, щоб були опитування “А ви готові йти до перемоги зі зброєю у руках”. Тому що коли людина сидить на теплому дивані та дивиться новини, вона не задумується над тим, хто за неї воює і тоді вона готова “воювати до перемоги”. Нас дуже довго годували “контрнаступом” і що ми “будемо пити каву в Ялті”, тому у головах українців не склалося, що війна буде довгою”, – розповіла соціолог.

Ганна Ятвецька додала, що українці мають усвідомити, що війна вже є довгою – вона триває з 2014 року і мають подумати про тих, хто воює зі зброєю у руках, захищаючи українські міста та села.

“Ми маємо подумати про наших захисників, я вже не кажу про тих, хто знаходиться у полоні. Наші чоловіки мають не бігати від мобілізації. Всі ми знаємо – як працює корупція та скільки чоловіків поїхали за кордони України за хабарі. Війна закінчиться тоді, коли всі українці зможуть усвідомити, що від них залежить – скільки ще будуть продовжуватися бойові дії. Тому важливо  тримати правильний курс, допомагати Збройним силам України, казати людям правду та не боятися складних запитань”, – впевнена соціолог.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini