Перехід у контрнаступ – це складніші завдання, ніж оборона: в профільному Комітеті пояснили необхідність продовження воєнного стану
Про це сьогодні, 23 травня, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки
«З 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Наразі ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на тимчасово контрольованих територіях. Перехід у контрнаступ – це складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо», – сказав він.
За його словами, є ще й юридична складова такого рішення. Коли президент запроваджує правовий режим воєнного стану, а парламент затверджує, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав і свобод, які запроваджуються в умовах воєнного стану.
«Ми двічі продовжували цей режим і щоразу наші дипломати звертаються до ООН і пояснюють, які обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на три місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан», – пояснив депутат.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini