Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”
26 Вересня, 2023, 17:37

“Patriot” або SAMP/T на півдні України запобіжать голодним бунтам в Африці – експерт

Безпека Одещини – це безпека зернових терміналів і хабів. Якщо їх не захистити, почнуться проблеми із постачанням зерна, зокрема в Африку. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”

“росія продовжує тактику ракетно-зернового терору. Удари наносяться дронами-камікадзе і ракетами по зернових хабах і терміналах, по інфраструктурі портів Чорного моря і Дунаю. Останній удар по Одесі був нанесений комбіновано – дронами-камікадзе, ракетами “Калібр” і П-800 “Онікс”. “Онікси” на Одещині ми збивати не можемо. Їх можуть перехоплювати лише комплекси “Patriot” або SAMP/T.  Було б добре, якщо іноземні партнери передали такий комплекс для захисту Одеси. Комплекс SAMP/T показав найвищий результат по перехвату цілей аналогічних ракеті П-800 – швидкостях понад 3000 км/г на висоті 5 метрів над поверхню води”, – вважає Коваленко.

Поки Одещина не отримала такі комплекси, росіяни можуть прорвати оборону південного ППО, наголосив експерт. Переносити комплекси з Києва, де вони працюють, не можна, потрібні нові одиниці від іноземних партнерів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini