Пам’ятник Катерині треба прибирати з Одеси, рішення за міською владою
Пам’ятник Катерині треба прибирати з Одеси, рішення за міською владою
31 Серпня, 2022, 13:30

Пам’ятник Катерині треба прибирати з Одеси, рішення за міською владою – Сергій Братчук

Таку думку в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив Братчук Сергій,  голова Громадської ради при Одеській ОДА, речник голови обласної військової адміністрації

«Коли ми говоримо про процес декомунізації, то він якраз і полягає у дерусифікації. Так званий пам’ятник Катерині – його треба прибирати, це моя точка зору. Що стосується позиції Одеської ОВА, то її цілком підтримав Президент, відповівши на петицію. Всі важелі впливу, всі інструменти знаходяться у міської влади. Вони мають і повноваження, і все має бути згідно законодавства. М яч на полі міської влади, не бачу проблем, щоб це питання вирішити», –  сказав він.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський відреагував 1 серпня на петицію, яку підтримали понад 25 тисяч громадян, щодо знесення пам’ятника Катерині II в Одесі та запропонував Одеській міськраді розглянути це питання відповідно до компетенції. Водночас глава держави наголосив на важливості захисту національних інтересів та очищення громадського простору від об’єктів та пам’ятників, що стосуються російської імперської та радянської спадщини, «яка закріплює в Україні російські пропагандистські антиукраїнські наративи».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini