8 Січня, 2024, 13:25

Падіння температури дуже ускладнює ситуацію з генерацією електроенергії – Олександр Харченко

Для того, аби пройти холоди без відключень та дефіцитів громадянам та бізнесу важливо економити електроенергію. 

Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Падіння температури сто відсотків дуже ускладнює ситуацію з точки зору генерації. Зранку споживання було менше за звичайне. Ми для себе це пояснюємо тривогою, через яку велика кількість людей залишилися вдома, не почали працювати, не запустилися частково в тому числі навчальні заклади тощо. Тобто споживання зранку було нижче традиційного. Але дуже важливо, щоб воно на цьому рівні, трохи нижче звичайного, для такої температури і збереглося. Інакше буде дефіцит, який просто не буде чим перекривати», – пояснив експерт.

За словами Олександра Харченка найактуальнішим зараз, у період, коли країну накрили морози, є заклик економити електроенергію.

«В країні в нас приблизно 14 мільйонів приватних споживачів, які підключені до енергомереж. Якщо кожен споживач скоротить своє споживання на один кіловат, просто щось не ввімкне зайвий раз, наприклад, чайник, праску, вимкне бойлер – це вже дасть той результат, який зараз необхідний енергосистемі для того, щоб пройти ці холоди без жодних графіків відключень, без жодних фізичних дефіцитів. І цей дійсно зараз дуже важливий аспект – це саме економія», – наголосив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini