19 Червня, 2023, 16:10

П’ять населених пунктів частково підтоплені, епідеміологічна ситуація контрольована – Юрій Соболевський про поточну ситуацію на правобережжі Херсонщини

Після катастрофи на Каховській ГЕС вода вже частково спадає, утім відомо про те, що деякі населені пункти на правобережній частині Херсонщини залишаються підтопленими. 

Таку інформацію під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради.

«Вода відходить. Станом на зараз вже середній рівень менше одного метра. Але п’ять наших населених пунктів все ще частково підтоплені, це близько 800 будинків, там ще стоїть вода», – зазначив він.

Водночас заступник голови Херсонської облради повідомив, якою наразі є епідеміологічна ситуація в області, після відходу катастрофи на ГЕС.

«Станом на зараз вона контрольована. Немає в нас підстав вважати, що є загроза епідемії на Херсонщині. Але медичні заклади, які в цьому задіяні, вони в стані підвищеної готовності. Вони забезпечені ліками, все, що необхідно в них є для того, щоб реагувати, якщо в нас все ж таки будуть випадки важких інфекційних хвороб», – пояснив Юрій Соболевський.

Водночас він наголосив, що постійно проводяться забори води, і наразі склад води суттєво змінений, її вживати неможливо.

«Забори води беруться постійно, і аналізи постійно є відкритими. Зрозуміло, що зараз склад води суттєво змінений, ніж станом до цього теракту. І по важких металах, і по інших показниках зараз цю воду вживати неможливо. Винятково для технічних потреб, і це дуже обережно, бо все ж таким в цій воді можуть бути виявлені певні речі, які точно на здоров’я позитивно не будуть впливати».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini