19 Січня, 2024, 17:25

Отруєння чадним газом: запобігання та основні правила першої допомоги постраждалим

Переважна кількість випадків отруєння чадним газом не супроводжуються пожежами. Зокрема отруєння відбувається через скупчення чадного газу внаслідок не завжди належного стану приладів пічного опалення, димоходів тощо. Позаяк цей газ не має запаху, люди самостійно не завжди ідентифікують його негативну дію на організм.  Тому слід розуміти, які симптоми можуть на це вказувати та як надавати першу допомогу в таких ситуаціях.

Про це, зокрема, йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зазначив заступник директора УНПЦ екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Сергій Гурєв, про отруєння чадним газом можуть сигналізувати слабкість, головний біль та задишка. Якщо такі симптоми не є притаманними для певних людей, і при цьому вони перебувають в приміщенні з пічним опаленням, тоді це може свідчити про дію чадного газу. В такому випадку, потрібно вийти на свіже повітря, відкрити двері, вікна та впустити свіже повітря у приміщення.

Водночас заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Анатолій Шкарбута пояснив, яких заходів варто вживати, аби допомогти людям, які не в змозі самостійно протидіяти впливу чадного газу на їх організм.

Так, пояснив він, першочергово людину, яка потрапила під дію чадного газу, потрібно евакуювати на свіже повітря, розстебнути одяг, забезпечити повний цикл дихання, привести до свідомості, викликати невідкладну швидку допомогу, розпочати надання першої домедичної допомоги.

У випадку, якщо сталася затримка дихання чи роботи серця, – треба зробити певні реанімаційні заходи в порядку домедичної допомоги.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini